Przedszkole zapewnia dzieciom zdrowe posiłki, także dla dzieci  z przewlekłymi chorobami i innymi dolegliwościami. Przygotowywanie posiłków dla Dzieci nadzorowane jest przez dietetyka i technologa żywności. Posiłki dostarczane są przez firmę VESUVIO.

Vesuvio caterplan jest firmą cateringową działającą od 2008 roku, mieszczącą się w Chorzowie, która specjalizuje się usługami żywieniowymi dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6 lat oraz w wieku szkolnym.
Firma charakteryzuje się dbałością o zdrowie, urozmaicone pożywienie dostarczane najmłodszym klientom. Jadłospisy układane są przez dyplomowanego dietetyka, który zwracając uwagę na sezonowość produktów bilansuje tak posiłki aby były zgodne z normami Instytutu Żywienia i Żywności i zapotrzebowaniem na poszczególne składniki odżywcze oraz co najważniejsze zdrowe. Do wytworzenia posiłków firma używa zawsze produktów najwyższej jakości - warzywa oraz owoce dostarczane są przez regionalnych producentów oraz mięsa najwyższej jakości. Catering współpracuje z pobliską piekarnią która codziennie dostarcza świeże pieczywo. W kuchni dla dzieci nie stosuje się przypraw poprawiających smak typu maggi, wegeta itp. zawierających glutaminian sodu a jedynie naturalne przyprawy, zioła, które podkreślają smak.
W jadłospisach znajdziesz: kasze (pęczak, jaglana, gryczana,itp.), ryże (brązowy, biały), warzywa strączkowe (ciecierzyca, soczewica itp.), ryby morskie, itp. oraz słodkości (ciasta, muffinki z dynią, cukinią, szpinakiem, marchewką, płatkami owsianymi z żurawiną itp.), które pieczemy sami. W zakładzie zwracana jest też uwaga na alergie pokarmowe naszych pociech w takich przypadkach jest możliwość sporządzenia indywidualnych posiłków nie zawierających białka mleka krowiego, nie zawierających glutenu oraz stosowanie diety eliminacyjnej na poszczególne składniki wskazane przez rodzica lub lekarza. Firma żywi między innymi dzieci z atopowym zapaleniem skóry, z refluksem przełykowo-żołądkowym, i innymi schorzeniami układu pokarmowego.

jedzenie-zdrowe-dzieci-gospodarstwa